Piłka ręczna a piłka nożna

Często o piłce nożnej mówi się, że jest to w wielu krajach sport narodowy. Podobnie jest w Polsce. Wyróżnić można kibiców, którzy śledzą rozgrywki piłki nożnej przez cały rok. To oni mają swoje ulubione drużyny sportowe, którym kibicują. Są także tak zwani kibice sezonowi.

Ta grupa kibiców kibicuje i trzyma kciuki za polską reprezentację w piłce nożnej. To właśnie kibice sezonowi często powtarzają, że są „dumni po zwycięstwie i wierni po porażce”. To naprawdę duża sztuka bycia kibicem, kiedy drużyna przegrywa mecz za meczem. Piłka ręczna jest tuż za piłką nożną, jeśli chodzi o ranking popularności sportów drużynowych w naszym kraju. Kibiców piłki ręcznej jest o wiele mniej.

Dlaczego? Trudno wskazać na powody takiego stanu rzeczy. Piłka ręczna jest równie ciekawym sportem. Mecze są równie emocjonujące, jak w przypakdu piłki nożnej, jednak kibiców jest o wiele mniej. Popularność piłki nożnej przekłada się wprost proporcjonalnie na zarobki piłkarzy. Znani piłkarze zarabiają o wiele więcej niż zawodnicy, którzy odnoszą sukcesy w piłce ręcznej.

Często wśród Polaków przeprowadzane są sondaże na temat tego, której drużynie sportowej kibicują. Większość z nich bez zastanowienia odpowiada, że kibicują drużynie piłki nożnej. Mecze piłki ręcznej nie spotykają się aż z tak dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Paradoksalnie należy dodać, że reprezentacja Polski w piłce ręcznej częściej odnosi sukcesy na boisku niż reprezentacja Polski w piłce ręcznej. To naprawdę fenomenalne zjawisko!.