Piłka ręczna to ciekawa dyscyplina sportowa

Piłka ręczna zwana jest potocznie szczypiorniakiem. Jest to sport drużynowy. Sport, który uprawiają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Mecze tej dyscypliny sportowej są naprawdę widowiskowe. Drużyny, które grają w piłkę ręczną profesjonalnie, składają się z siedmiu zawodników. Zasady tej dyscypliny sportowej nie są skomplikowane.

Chodzi o to, by zawodnik wrzucił piłkę do bramki. W tym sporcie bramkę zdobywa się za pomocą rąk. Tym właśnie piłka ręczna różni się od piłki nożnej, zresztą nazwy tych dyscyplin sportowych na to wskazują. Piłka powinna trafić do bramki, a sposobów na to jest dość sporo. Przede wszystkim piłkę można wrzucić, ale również popchnąć czy też uderzyć. Tak naprawdę każdy ruch jest dozwolony.

Warto jednak wiedzieć, że zawodnik, który jest w posiadaniu piłki nie może zrobić więcej niż trzech kroków z piłką. W innym bowiem przypadku zawodnik traci piłkę. Z tego względu jest to sport widowiskowy, bowiem zawodnicy są zmuszeni do tego, by piłkę kozłować i podawać do siebie. Muszą szukać różnych okazji ku temu, by trafić piłką do bramki, a czasem nie jest to wcale prostą sprawą. Ciekawym jest również fakt, że bramkarz, który nie znajduje się w bramce jest traktowany jak pozostali zawodnicy, którzy rozgrywają mecz na boisku. Warto wiedzieć, że bramkarz może wykonać więcej kroków niż trzy, a stając się zawodnikiem po przekroczeniu pola bramki obowiązuje go zakaz.

Warto zaobserwować to zjawisko, oglądając mecze piłki ręcznej.