Spektakularne mecze piłki ręcznej

Mecze piłki ręcznej naprawdę mogą być spektakularne. Wiedzą o tym kibice, którzy od lat obserwują zmagania zawodników drużyn piłki ręcznej. Jest to niewątpliwie gra zespołowa.

Mecz wygrywa drużyna, która zdobędzie więcej bramek niż drużyna przeciwna, zasady są więc proste i dość klarowne i każdy jest w stanie je przyswoić. Zazwyczaj mecz piłki ręcznej trwa około godziny i dwudziestu minut. Na wspomiany czas składają się dwie połowy po pół godziny.

Między połowami jest dziesięciominutowa przerwa. Do czasu gry sędzia może doliczyć także pięć minut dogrywki. Warto jednak wiedzieć, że ten czas dotyczy meczów, które rozgrywane są przez drużyny, które składają się z zawodników, zarówno kobiet, jak i mężczyzn powyżej osiemnastego roku życia.

Należy bowiem podkreślić, że w przypadku zawodników-juniorów mecz trwa nieco krócej, bowiem jedna połowa trwa dwadzieścia pięć minut, czyli pięć minut krócej niż standardowy mecz. Każdy, kto wybiera się na mecz piłki ręcznej powinien zapoznać się z zasadami, które rządzą wspomnianą dyscypliną sportową. W innym przypadku radość ze śledzenia rozgrywek będzie znikoma.

Warto wiedzieć, że po przerwie sędzia zarządza zmianę stron boiska dla drużyn. A mecz zaczyna się od gwizdka sędziego. Wtedy też zostają włączone zegary, które odmierzają czas i zarządzają regulaminową przerwę podczas meczu.

Z każdą minutą emocje rosną, a ich kulminacja ma miejsce wtedy, gdy sędzia zagwiżdże komunikując koniec tego sportowego spotkania.