Zasady gry w piłkę ręczną

Piłka ręczna nie jest skomplikowanym sportem drużynowym. Zasady, które rządzą tą dyscypliną sportową są jasne i zrozumiałe, nawet dla laików. Jak więc wygląda mecz piłki ręcznej? Warto wiedzieć, że drużyna piłki ręcznej składa się z czternastu zawodników.

Należy jednak podkreślić, że tylko siedmiu zawodników bierze udział w grze na boisku. Pozostała siódemka zawodników to gracze rezerwowi, którzy podczas gry zasiadają na ławce rezerwowych. Gdy na boisku zdarzy się jakiś wypadek, wówczas gracz rezerwowy wchodzi na boisko i tym samym zastępuje kontuzjowanego zawodnika.

Oglądając mecz piłki ręcznej, warto wiedzieć na jakich pozycjach grają poszczególni zawodnicy. W drużynie jest bramkarz, którego zadaniem jest bronić bramki przed drużyną przeciwną tak, by piłka nie trafiła do bramki. Kolejną pozycją jest zawodnik obrotowy.

Podobnie jak w piłce nożnej, występują również zawodnicy rozgrywający. Podczas meczu rozgrywający znajdują się w odpowiednich częściach boiska. W piłce ręcznej są również skrzydłowi.

Często określa się tych zawodników mianem „lewe skrzydło” albo „prawe skrzydło”. Podczas meczu drużyny walczą oczywiście o zwycięstwo. Wygra ta drużyna, która zdobędzie więcej bramek niż drużyna przeciwna.

To wcale nie jest tak prostą sprawą, jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Zwycięstwo nigdy nie przychodzi łatwo, a drużyny czasem naprawdę muszą się natrudzić, by wygrać. Przez ten fakt mecze są niezwykle ekscytujące zarówno dla zawodników, jak i kibiców.